Karnisze i zasłony Warszawa

Karnisze, zasłony

Karnisze oraz dobrane do nich dekoracje okienne w postaci zasłony i firan, to jedna z podstawowych ozdób, które reprezentować będą pomieszczenie. Widoczne z zewnątrz, wewnątrz muszą być dopełnieniem środka. Dopasowane, akcentujące styl właściciela, odpowiedniej długości i szerokości, aby móc spełniać swoje zadanie regulowania jasności w pokoju – takie warunki powinny spełniać dobre dekoracje okna.

Dobry karnisz musi pasować

Aby mógł nam dobrze służyć i dopełniać dane miejsce karnisz musi być dobrany tak, aby pasował do mniejszych elementów w pokoju. Poza kolorystyką, decyzja nad którą należy jedynie do klienta, do wyboru jest także rodzaj karnisza.

Karnisze mosiężne i stalowe doskonale sprawdzają się w klasycznych wnętrzach wraz z firanami i zasłonami. Zależnie od tego, do jakiego pomieszczenia dokonywany jest zakup warto zobaczyć pozostałe oferty karniszy ozdobnych i wybrać taki, który sprawdzi się najlepiej.

Jaki karnisz, taka dekoracja!

Ogromne znaczenie ma też oczywiście to, co będziemy później chcieli na nim powiesić. Zależnie od ciężkości i częstotliwości poruszania, zasłony możemy wybierać między takimi oto średnicami drążka:

  • 16mm – karnisze krótkie, lekkie; 
  • 19mm – najczęściej spotykane w pokojach codzienne użytku, średniej długości i grubości dekoracje;
  • 25mm – duże, reprezentatywne zasłony, wyglądają okazale w większych, szczególnie klasycznych pomieszczeniach.

Istotne jest też przeznaczenie karnisza: bardziej reprezentatywne czy może czysto funkcjonalne. Doskonałym wyborem okazać mogą się wtedy eleganckie, ale przede wszystkim praktyczne karnisze aluminiowe KS, dzięki którym firany i zasłony przesuwają się lekko, bez zbędnego szarpania.

Idealnie wymierzone karnisze i zasłony

Ważne, aby pamiętać o zachowaniu wymiarów przy doborze karnisza i zasłony. Nie ma nigdy sztywnych reguł na temat tego, jaki produkt wybrać, jednak warto zachować pewne proporcje, które jedynie ułatwia korzystanie i będą dobrze wyglądać. 

Karnisze zawsze powinny być dłuższe niż szerokość okno i parapetu. Kwestia jest o tyle szczególna, ponieważ podstawową funkcją zasłon jest blokowanie światła dochodzącego z zewnątrz. Jeśli karnisze będą zbyt krótkie, światło nadal będzie dostawało się do środka. Powszechnie zakłada się, że powinien być on o około 30cm dłuższy z każdej strony i oddalony od okna o jakieś 8cm. Czy to ścienny, czy sufitowy.

Dostosowany pod Ciebie i Twoje potrzeby

Jeśli tylko jest to wymagane względem pokoju, każdy rodzaj karnisza można wyginać pod dowolnym kątem lub łączyć odpowiednimi przegubami. To produkt ma się dopasować do miejsca, nie miejsce do produktu. Dzięki szerokiemu wyborowi różnych rodzajów ozdób możemy wybrać jaki tylko model chcemy i adaptować go wedle naszych potrzeb. 

Galeria karniszy ozdobnych

Galeria karniszy aluminiowych