Rolety

Rolety, rolety drewniane

Rolety – system osłony przed słońcem, który kojarzy nam się z nowoczesnością i dobrym stylem. Rolety bowiem mają coraz więcej interesujących funkcji i ulepszeń oraz można kupować je w rozmaitych wersjach kolorystycznych, z wielu materiałów. Doskonale dopełniają każde eleganckie wnętrze, dodadzą charakteru lub go podkreśla – w zależności od wystroju pomieszczenia. Wygląd to jednak nie jedyna pozytywna cecha tego rozwiązania.

Przewaga rolet nad żaluzjami

W chłodne dni zarówno rolety jak i żaluzje wydają się spisywać jednakowo, zgodnie ze swoim zastosowaniem, zapobiegając zbyt mocnemu nasłonecznieniu w pomieszczeniu.. Jednak podczas upałów wygrywają rolety. Dlaczego? Ponieważ ich materiał nie nagrzewa się nadmiernie. Jeżeli ma to dla nas znaczenie, warto zainwestować właśnie w rolety. Ewentualnie, decydując się na żaluzje, warto wybrać te rolety drewniane warszawa lub pokryte filtrem UV.

Rodzaje rolet

  • Rolety materiałowe Dzień/Noc – to rolety, które dzięki zastosowaniu specjalnej tkaniny dają nam możliwość płynnej regulacji natężenia światła zewnętrznego.
  • Rolety rzymskie charakteryzują się wieloma możliwościami składania tkanin, co przekłada się na ich dekoracyjność, a co za tym idzie – tworzenie wyjątkowych ozdób w pomieszczeniu.
  • Rolety mini – system MINI dzięki niewielkim wymiarom montuje się bezpośrednio na skrzydle okiennym na taśmę dwustronną w przypadku okien PCV i aluminiowych lub na wkręty przy oknach drewnianych. Roleta MINI sterowana jest mechanizmem  łańcuszkowym. 
  • Rolety tradycyjne – można zamontować je do ściany lub sufitu. W przypadku rolet tradycyjnych można użyć sterowania łańcuszkowego, sprężynowego lub siłownika elektrycznego.
  • Rolety materiałowe w kasecie – roleta z estetyczną aluminiową kasetką i prowadnicami bocznymi w dwóch kolorach (białym, brązowym) i okleiną drewnopodobną (mahoń, dąb ciemny, dąb jasny, wiśnia), roleta mocowana jest do skrzydła okiennego za pomocą wkrętów, które przykryte są estetycznymi boczkami maskującymi. 

Zalety rolet

Osłony okienne stanowią efektowną dekorację – zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych, a nawet utrzymanych w klasycznym tonie wnętrzach. W szczególności rolety drewniane, nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat. Istnieje możliwość uszycia rolet rzymskich i austriackich z tkanin zasłonowych różnego rodzaju. Kolejną zaletą jest możliwość stworzenia rolety z tkaniny firanowej, która będzie ciekawym uzupełnieniem zasłon. Każdy znajdzie z całą pewnością rozwiązanie, które wpisze się w jego gust. Jeżeli nie, jest możliwość aby samodzielnie dostarczyć do naszego warszawskiego salonu swoją wybraną tkaninę, a my przygotujemy z niej wyjątkową osłonę na Wasze okno. Proponujemy szycie rolet rzymskich z taśmami naszytymi poziomo oraz austriackich z taśmami naszytymi w pionie.
 

Stylowy wygląd wnętrza

Rolety rzymskie charakteryzują się wieloma możliwościami składania tkanin, co przekłada sie na ich dekoracyjność, a co za tym idzie – możliwość tworzenia wyjątkowych ozdób w pomieszczeniu. 
 
Doskonałe wrażenie wywierają przede wszystkim rozwiązania wykorzystujące materiały naturalne, takie jak len, tafta, organza czy żakard. Dopasują się do każdego wnętrza, nadając mu elegancki, stylowy wygląd. Dobór materiału warto jednak uzależnić przede wszystkim od tego, jaki poziom przenikania światła chcemy uzyskać. Dzięki temu, że rolety pełnią funkcję dekoracyjną i jednocześnie ozdobną, nie wymagają montowania dodatkowych przysłon, takich jak zasłony i firanki – sprawdzą się więc w minimalistycznych wnętrzach. Zastosowany mechanizm koralikowy lub łańcuszkowy zapewnia bardzo łatwą obsługę całego systemu. 
 
Zapewniamy, że umiejętnie dobrane rolety będą w stanie odmienić charakter całego pomieszczenia i sprawdzą się zarówno we wnętrzu nowoczesnym, jak i klasycznym!