Markizy Warszawa

Markizy

Markizy to zasłony przeciwsłoneczne, które są montowane nie wewnątrz, ale na zewnątrz budynku. Są stosowane przede wszystkim do ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Można je zauważyć na tarasach, balkonach, częściej w ogródkach restauracyjnych, witrynach sklepowych i rozmaitych stoiskach. Ochrona przed słońcem to nie jedyna rola markizy – jest także cenionym elementem dekoracyjnym. Jeśli jest estetycznie wykonana i odznaczająca się na ulicy – może przyciągać klientów do sklepu lub restauracji. Często cechuje je również odporność na deszcz, ale jest to zależne od konkretnego modelu.

Markizy – dlaczego warto?

Pamiętajmy, że nowe markizy to inwestycja na lata, niezależnie czy kupujemy ją do naszego domu będą ogrodu, czy też do ogródka w naszej restauracji. Będzie nas chronić przed kaprysami pogody, zapewni intymność i komfort. Wyboru należy więc dokonywać starannie, bez pośpiechu. Warto na początku przemyśleć kilka aspektów, aby nie popełnić błędów przy wyborze markizy.
 

Nowa markiza – jak wybrać?

Należy zacząć od obserwacji pozycji słońca. Pozwoli nam to ustalić optymalną szerokość i głębokość markizy. Zwracajmy także uwagę na wysokość montażu, będzie miało to wpływ na kąt nachylenia markizy.
 
Przy doborze modelu ważny jest jego standard, możliwości techniczne i walory estetyczne. W opisach każdego z produktów znajdują się istotne informacje. W stacjonarnym sklepie markizy Warszawa, pracownicy pomogą dobrać Ci odpowiednie markizy.
 

Markizy – jakie sa ich rodzaje?

  • Markizy tarasowe Venus Evo – to wyjątkowo elegancka, pełna harmonii konstrukcja z kasetą zabezpieczającą poszycie. Sprawdzi się doskonale do zacieniania średnich i dużych balkonów oraz tarasów. Cechuje ją wyjątkowa wytrzymałość, dzięki czemu będzie spełniać swoją rolę również poza sezonem letnim. 
  • Markizy tarasowe Jupiter Evo – to najbardziej uniwersalna markiza o konstrukcji klasycznej. Zaprojektowana została z myślą o zapewnieniu komfortu i radości z użytkowania przez długie lata. Ze względu na swoją wyjątkową wytrzymałość, JUPITER EVO często wykorzystywany jest podczas deszczu. W standardzie znalazła się rynienka odprowadzająca wodę, a elementy spajające zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Przyjścia, wspólne biesiadowanie do późnych godzin nocnych, radość ze wspólnej zabawy nie zostanie zakłócona przez zmieniające się warunki atmosferyczne. Sprawdzona od lat markiza daje możliwość udzielenia gwarancji 5 lat na konstrukcją, 5 lat na silnik elektryczny Somfy oraz 10 lat na tkaniną Dicson.
  • Markizy balkonowe – przeznaczone są na balkony, okna i małe tarasy. Są bardzo skuteczną i często używaną formą osłony okien w budynkach mieszkalnych, biurowych i produkcyjnych. Naciąg materiału uzyskiwany jest poprzez zastosowanie bocznych ramion z napinaczami sprężynowymi. Rozwijanie i zwijanie odbywa się za pomocą korby lub silnikiem elektrycznym. Zapewnia skuteczną formę osłony przed promieniowaniem słonecznym. Występują w wersji w kasecie i bez kasety.