Żaluzje fasadowe Warszawa

Zewnętrzne żaluzje fasadowe

Żaluzje zewnętrzne, inaczej fasadowe to nowoczesny ,,łamacz’’ światła. Zazwyczaj instalowane przy dużych obiektach, których szyby są dużych rozmiarów, od jakiegoś czasu stają się coraz popularniejsze i spotkać można zawieszone przy domach jednorodzinnych. Mogą służyć do wielu rzeczy i znacząco poprawiać komfort domowników, pracowników biurowych i każdej innej osoby, która nie najlepiej znosi wysokie temperatury w pomieszczeniu

Dom jest po to aby wypocząć!

Temperatura w naszym domu ma znaczenie. Wpływa nie tylko na nasze zdrowie psychiczne. ale przede wszystkim fizyczne. Każdy z nas ma co do niej inne preferencje, zależne jest to m.in. od płci, wieku i aktywności fizycznej osoby. Mimo to, są pewne ogólne wytyczne na temat tego, jaka wartość uznawana jest za optymalną dla naszego organizmu. Stąd np. w naszym salonie wskazana jest temperatura około 20oC, zaś w sypialni już koło 18oC. Istotnym jest, żeby pilnować tej optymalnej granicy nie tylko dla naszego komfortu, ale tez osób o słabym zdrowiu czy małych dzieci. Jak można to zrobić?

Żaluzje fasadowe – idealne rozwiązanie na upały

Latem, poza klimatyzacją, która pochłania dodatkowe koszty i zużywa bardzo dużo prądu świetnym rozwiązaniem są zewnętrzne żaluzje fasadowe warszawa, które w okresie silnego nasłonecznienia mogą obniżyć temperaturę wewnątrz pomieszczenia nawet o 8-9oC, odciążając przy tym klimatyzację, a co za tym idzie, także środowisko naturalne. Można nimi sterować ręcznie za pomocą korby lub silnikiem elektrycznym 230V. Stosując taki silnik elektryczny RTS jesteśmy w stanie podłączyć żaluzje do pilota oraz stacji pogodowej. Dzięki temu żaluzje fasadowe same dostosowywać się będą do pogody i rozwiną się przy dużym natężeniu promieni słonecznych, a zwiną przy silnym wietrze.

Rodzaje żaluzji fasadowych do naszej dyspozycji

Wykonane z blachy aluminiowej malowanej, malowanej farbą poliestrową, aby móc wytrzymać zróżnicowane warunki pogodowe czy uszkodzenia mechaniczne, żaluzje fasadowe zewnętrzne występują w dwóch rodzajach:

  • listwy w kształcie litery ,,Z’’ (szerokość 90mm);
  • listwy w kształcie litery ,,C’’ (szerokości 50 i 80mm).

Listwy prowadzone są prowadnicami aluminiowymi lub linkami stalowymi. Drabinki i taśma sterująca wykonane są z włókien syntetycznych z dodatkiem Kevlaru. Duży wybór rodzajów blach kryjących pozwala na osłonięcie zwiniętego pakietu żaluzji fasadowych. Uchwyty szyny górnej dają możliwość montażu żaluzji do ściany oraz sufitu. Dzięki swojej sztywności można je wykonać do 450cm szerokości i do 500cm wysokości (dotyczy profilu C-80), dostosowane więc mogą być do różnych parametrów okien.

Przydatne na wiele sposobów

Zastosowanie praktyczne żaluzji fasadowych, choć bardzo przydatne, nie jest jedynym. To również dekoracja fasady, wykończenie, które ozdabia i biura, i budynki mieszkalne. Tak więc nie tylko ich rodzaj, ale i wygląd może mieć znaczenie. Warto już w trakcie remontu czy budowy budynku pomyśleć jak chcemy, żeby był wykończony, abyśmy mogli potem być zadowoleni w całości z naszego domu. Dzięki regulacji stopnia nachylenia lamel poziom nasłonecznienia mieszkania nie sprawi już nigdy kłopotu – będzie dostosowany pod Ciebie. 

Galeria - żaluzje fasadowe